Aplikacja mobilna „Lisy” Aplikacja android działająca w samolotach dla ośrodka Adriana Aviation

Aplikacja mobilna Lisy przygotowana została w celu optymalizacji procesu okresowego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Papierowe do tej pory mapy oraz dane statystyczne zastąpiła dedykowana aplikacja Android. W ramach aplikacji załoga samolotu w nowoczesny sposób otrzymuje informację o aktualnej pozycji samolotu, pokonywanym w chwili bieżącej odcinku zaplanowanej trasy, strefach zrzutów oraz strefach zabronionych.

Aplikacja mobilna zasilana jest mapami w standardach profesjonalnych GPSów. Dodatkowo w czasie rzeczywistym komunikuje się z urządzeniami nawigacyjnymi samolotu. Jest to pierwsza tego typu realizacja w Polsce.

Kategoria

Aplikacja mobilne na zamówienie, aplikacje dedykowane na tablet

Technologie

Android, Java, GPX, GPS, OpenStreetMap, Bluetooth

data:

20.04.2015

Aplikacja mobilna android Adriana

List referencyjny

Historia Ośrodka Szkolenia i Usług Lotniczych w Watorowie sięga 1992 roku, kiedy to Adriana S.A. stworzyła swój specjalny Wydział Lotniczy. Szybko jednak początkowe plany zaczęły nabierać większego rozmachu, tempa i dynamiki. Na rozbudowanym i stale modernizowanym lądowisku fachowa kadra rozpoczęła szkolenie pierwszych kandydatów na pilotów i zaraziła ich swoją lotnicza pasją.

Kadra ośrodka to grupa doskonale wykwalifikowanych pilotów, instruktorów i techników, którzy potrafią nie tylko profesjonalnie szkolić, ale także wpajać uczestnikom zajęć szacunek dla najpiękniejszych lotniczych tradycji. Ośrodek nadal się rozwija, przyjmuje coraz więcej grup na szkolenia, doskonali metody pracy, wzbogaca ofertę usług lotniczych i podnosi standard samej bazy i jej otoczenia.

Dziś, profesjonalny i certyfikowany zgodnie z wymogami PART-FCL Zatwierdzony Ośrodek Szkolenia „Adriana Aviation” dysponuje już znaczącą, nowocześnie wyposażoną bazą szkoleniową z funkcjonalnym zapleczem socjalnym dla uczestników szkoleń i pasażerów, kompleksem hotelowym i wreszcie znakomitym zespołem pilotów.

Współpracę z firmą itCraft podjęliśmy w 2015 roku. Celem współpracy było stworzenie dedykowanej aplikacji mobilnej Android, przeznaczonej na tablety. Aplikacja stanowi ważne źródło informacji dla załogi samolotów biorących udział w corocznej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Dotychczasową dokumentację papierową udało się zamienić na aplikację w postaci interaktywnej mapy. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego rozwiązania "wyrzucający" śledzi kurs samolotu, wyznaczone strefy zrzutu oraz strefy zabronione, prędkość oraz szereg pomocniczych danych umożliwiających precyzyjne wyrzucanie szczepionki. Aplikacja jako dane wejściowe przyjmuje pliki tras opracowane w formacje zbliżonym do formatu urządzeń nawigujących GSP, wzbogacone o dodatkowe parametry a także w trybie ciągłym parametry przesyłane przez urządzenia nawigacyjne montowane w samolotach. W celu ciągłej wymiany danych wykorzystana została komunikacja Bluetooth. Aplikacja może działać w trybie offline - posiada wgrane mapy całego terytorium Polski.

Firma itCraft okazała się bardzo solidnym partnerem. Chcielibyśmy podkreślić nienaganną komunikację, zrozumienie naszych potrzeb, wysokie kwalifikacje techniczne i odpowiednie tempo prowadzonych prac. Polecamy firmę itCraft do realizacji wymagających projektów w obszarze aplikacji mobilnych.

Marek Karwan
prezes zarządu

Galeria